Masaż Antycellulitowy

Działanie masaże antycellulitowych można nazwać wszechstronnym. Modelują, wyszczuplają, ujędrniają ciało, usprawniają krążenie w tkankach, pozwalają na swobodny przepływ krwi oraz limfy. Masaż antycellulitowy próżniowy powinien być wykonywany w serii. Po pięciu zabiegach widać już zdecydowaną różnicę, Ale pełna seria powinna wynosić 10  -15 zabiegów.

 

Antycellulitowy masaż próżniowy wykonuje się w odstępach tygodniowych. Przeciwwskazania do wykonywania takiego masażu są: stany nowotworowe, przerwana ciągłość naskórka, infekcje wirusowe i bakteryjne, problemy z krzepliwością krwi, żylaki oraz skłonność do siniaków.

 

Należy zaznaczyć, że pierwsze zetknięcie z dermomasażerem czyli masażem antycellulitowym, może skutkować siniakami na obszarze objętym zabiegiem. Jeśli do masażu antycellulitowego dołączymy body wrapping, możemy się spodziewać spektakularnych efektów w szybkim terminie.

 

Body wrapping czyli inaczej owijanie ciała polega na owijaniu z zastosowaniem kremów o działaniu wyszczuplającym, antycellulitowym, wygładzającym. Z tym zabiegu stosuje się specjalną folię lub bandaże. Owijanie zaczyna się od nóg lub ramion i kontynuuje w kierunku środka ciała, dosyć mocno uciskając skórę, żeby pobudzić krążenie limfy i krwi oraz nasilić przemianę materii.

 

Body wrapping jest zabiegiem wyszczuplającym które mogą stosować zarówno kobiety i mężczyźni. Pozytywne efekty tej metody są imponujące: skóra staje się delikatna i napięta , figura szczuplejsza. A to wszystko w stosunkowo krótkim czasie. Połączenie tych dwóch zabiegów czyli antycellulitowy masaż próżniowy oraz body wrapping daje imponujące efekty, pod warunkiem że dodatkowo nawadniamy organizm dostarczając mu około 2 l wody dziennie, wprowadzając ruch, oraz ograniczając produkty wysokokaloryczne i powodujące tycie.

Cellulit

O cellulicie napisano już chyba wszystko choć pewnie zawsze coś nowego można by dopisać. Dla tych, którzy dopiero zaczęli się nim interesować podam kilka ważnych informacji.

Czym jest cellulit?

Cellulit to przede wszystkim wróg prawie każdej dojrzałej kobiety. Pojawia się nie wiadomo skąd często juz zaraz po okresie dojrzewania. Nie ma też jednej przyczyny jego powstawania. Najczęściej dotyczy właśnie kobiet w trakcie lub po okresie dojrzewania, w ciąży oraz przed menopauzą. Cellulit uznany jest obecnie za chorobę cywilizacyjną gdyż dotyka około 80-90% kobiet. Cellulit, inaczej zwany pomarańczową skórką, jest to nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, występujące razem z obrzękowo-włóknistymi zmianami tkanki podskórnej. W wyniku tego skóra jest nierówna i pofałdowana. Najczęściej dotyczy to powierzchni skóry ud, bioder, kolan, pośladków, ramion i brzucha. Na skórze wymienionych partii ciała mogą być widoczne guzki,zagłębienia, dołki i zgrubienia. Czasami te zmiany mogą być bolesne.

Cellulit można usunąć.

Oczywiście. Cellulit to defekt skórny możliwy do usunięcia bądź częściowego zlikwidowania. Wszystko zależy od stanu skóry, rodzaju cellulitu oraz jeszcze kilku innych czynników - jak stosowana dieta, przyjmowane leki czy inne choroby.

 

Rodzaje cellulitu :

 

Aby móc walczyć z cellulitem musimy go najpierw poznać gdyż każda forma tego defektu skórnego powstaje w nieco innych okolicznościach i aby się go pozbyć bądź zredukować trzeba wiedzieć z czym mamy do czynienia.

Rodzaje cellulitu :

  • cellulit wodny  - to cellulit dotykający głównie kobiety szczupłe. Jego powstawanie związane jest ze złym krążeniem krwi i limfy w tkance łącznej naszego ciała.
  • cellulit tłuszczowy - czyli pojawiący się głównie u osób z otyłością lub takich, które dość szybko lub nagle przybrały na wadze.
  • cellulit cyrkulacyjny - pojawia się głównie na udach oraz nad kolanami, bolesny w dotyku. Rozwija się powoli i jest najtrudniejszy do usunięcia.
  • cellulit rzekomy - spotykany u osób, które często się odchudzają. W związku z czym następuje u nich niedobór tkanki tłuszczowej.

Znając rodzaj cellulitu możemy przystąpić do próby pozbycia się go z naszych ud, pośladków czy boczków. Każdy sposób na cellulit jest dobry, który prowadzi do jego zmniejszenia. Metod walki jest wiele. Najważniejsze aby pamiętać, że aktywność fizyczna, odpowiednia dieta i masaż to naturalni wrogowie cellulitu. Aktywność fizyczna - czyli ogólnie pojęty ruch - spacery, sport, pływanie, jazda na rowerze itd. Jeśli chodzi o dietę, to w zależności od rodzaju cellulitu, powinnyśmy zrezygnować z niektórych rzeczy - a już na pewno z produktów wysoce przetworzonych. Co do masażu to warto co jakiś czas z niego korzystać.

 

Masaż to nie tylko sposób walki z cellulitem. To również świetny sposób na jędrną i elastyczną skórę oraz usunięcie toksyn z organizmu.

Każdy rodzaj cellulitu powstaje troszkę inaczej więc też nieco inaczej się go zwalcza. O to jaki mamy rodzaj cellulitu najlepiej spytać kosmetyczkę w jakimś dobrym gabinecie czy salonie kosmetycznym. Ogólnie jednak masaż wskazany jest przy każdym rodzaju cellulitu.

Stopnie cellulitu

Ogólnie wyróżnia się 4 stopnie występowania cellulitu pod względem ich zaawansowania:


I stopień zaawansowania to tak zwany cellulit lekki wodny. W tej fazie w pozycji leżącej skóra wygląda gładko. Przy ucisku palcami, jak również stojąc, widać niewielkie nierówności. Świetnym rozwiązaniem na pozbycie się tego rodzaju cellulitu jest drenaż limfatyczny. Jest to powolny rytmiczny masaż, który usprawnia krążenie zarówno krwi jak i limfy bo to właśnie limfa tworzy tzw. zastoje wodne. W czasie drenażu zostaje ona odprowadzona do węzłów chłonnych i obrzęk znika.
 
II stopień zaawansowania to tak zwany cellulit średni. Ta faza objawia się tym, iż tkanka tłuszczowa zauważalna jest zarówno w pozycji stojącej jak i leżącej. Stwardniała tkanka uciska włókna nerwowe, powodując bolesność.  Tutaj sięgamy już po poważniejsze środki. I tak najczęściej stosuje się liposukcję ultradźwiękową, mezoterapię, masaż bańką chińską jak również owijanie ciała bandażami nasączonymi substancją aktywną.

III stopień zaawansowania to tak zwany cellulit ciężki, tłuszczowy. W tej fazie złogi komórek tłuszczowych są już wyraźnie widoczne, często grube i oddzielone głębokimi bruzdami. Skuteczną metodą na pozbycie się takiego cellulitu i jednoczesne ujędrnienie skóry jest intensywny masaż bańką chińską. Dodatkowo, między masażami bańką, dobrze stosować jest jeszcze któryś z zabiegów wymienionych w II stopniu zaawansowania gdyż ta forma cellulitu wymaga większego działania.

IV stopień zaawansowania to tak zwany cellulit ciężki. Z punktu widzenia medycznego jest to najbardziej zaawansowana i najbardziej trudna do zredukowania postać cellulitu.  Na skórze wyraźnie widoczne są dużych rozmiarów grudki wyglądające nieestetycznie i przypominające kalafior. Tu, oprócz wspomnianych wyżej zabiegów koniecznie trzeba włączyć dietę niskotłuszczową. Niezbędna jest również aktywność ruchowa.

Usuwanie cellulitu nie jest sprawą prostą. Pamiętajmy, że ważna jest systematyczność. jeden zabieg nic nam nie da.